Ndihmoni, shoku i am eshte ne Tinder! Nje raport we pervojes

Ndihmoni, shoku i am eshte ne Tinder! Nje raport we pervojes

Permbajtje

Autorja jone anonime besonte se ajo e kishte gjetur dashurine age saj te madhe. Por me jamais nje mik age zbuloi partnerin age saj ne Tinder. Tani ajo pyet veten: Quand silleni kur partneri qe doni dhe nuk doni te humbni regjistrohet fshehurazi ne nje aplikacion takimesh?

Mbaj mend kohen kur gjithcka ishte akoma mire midis nesh. Ne takimin tone te pare. Nje takim romantik ne Rhein. Ai me kishte ftuar ne nje piknik. Pra, shume klasik: me nje batanije komode, shporte me xunkth – te cilen ai myself siguri age bleu me shume -, vere dhe djathe. Ne you ulem prane njeri-tjetrit per ore te tera, vetem duke biseduar dhe qeshur. Keni zbrazur shishen. Vezhgoi anijet. Derisa me puthi. Isha ne rene nente.

Sot shume njerez njihen myself njeri-tjetrin permes aplikacioneve per takime

Ne u njohem permes miqve. Elizabeth di qe eshte elizabeth modes se vjeter keto dite. Sot pothuajse te gjithe njihen me personally njeri-tjetrin permes internetit, permes aplikacioneve per takime etj. Me vjen mire qe ishte thjesht nje rastesi per ne. Asnje prej nesh nuk kishte menduar te ishte ne nje marredhenie ne ate kohe. Askush nuk age kishte pare seriozisht. Por ne ishim te lire ne zemrat tona dhe vetem funksionoi.

Une isha personi me i lumtur ne entire world, kjo nuk eshte ekzagjerim. Nje njeri kaq we dashur, i kuptueshem, we cili, gjithsesi, jo gjithmone me fliste – edhe nje pule e verber gjen nje kokerr.

Ne jemi nje cift per nje habite e gjysme. Pastaj tre jave me pare nje mik me thirri te cilin nuk kisha degjuar per ca kohe. Ajo duhej te fliste me personally mua, duhej te me thoshte dicka, shkroi ajo. Ne fillim mendova se ajo me ne funds do te martohej myself te dashurin elizabeth saj prej shume kohesh dhe dua te me tregoje personalisht. Por nuk ishte keshtu.

Ne vend te kesaj, ne nje kafene ne trotuar, ajo me tha se ishte ndare myself te dashurin elizabeth saj disa jave me pare. Une isha we habitur sepse te dy kishin qene nje cift vertet i shkelqyeshem. Pastaj ajo shtoi se e kishte kapercyer ate mjaft mire dhe madje ishte regjistruar ne Tinder, aplikacionin per takime per te cilin shume me kishin thene.

Isha kurioze nese ajo carry out te me tregonte histori qesharake dhe emocionuese nga pervojat e saj ne Tinder. Kjo ishte gjithashtu rasti. Por, mire, kjo nuk ishte saktesisht qesharake. Me personally nje ze te ulet ajo me pyeti: “Ju jeni akoma me personally * * * * *, apo jo?” Une i thashe po, pa dyshim. Ajo uli zerin: “Ti, doja te te pyesja nese elizabeth di qe we dashuri yt eshte we regjistruar ne Tinder. Une pashe profilin age tij atje. ”Une bera nje te qeshur te hutuar. “Jo, ai ishte padyshim dikush tjeter”.

We dashuri i will be eshte aktiv ne Tinder!

Ajo me tregoi lorsque fotografi te profilit te tij. Une rashe nga rete. I dashuri im, we dashuri i will be, ishte ne te vertete ne russian brides eЕџleЕџme hilesi Tinder! Cfare po bente ai atje? Kjo observar . Une ngriva.

Fotoja e tij Tinder age tregonte ate me personally djemte age tij, me personally te cilet ai shpesh shkonte te festonte. Une we njihja te gjithe. Ne te vertete ai ishte shoku i’m! Mosha ishte e duhur. Ai duhet te kete luajtur kengen Spotify qe zgjodhi nje mije here ne kitare per mua. Ne profil shkruhej: “Nje burre we vertete josh te njejten grua cdo dite.” (. ) Une bera google se, thenia nuk eshte once the prej tij, eshte kopjuar!

E dashura ime tha “oops . ” quand ne nje film te keq. Ishte nje movie vertet i keq dhe eshte ende. Por edhe pse i dashuri im eshte dukshem i regjistruar ne Tinder dhe mund te jete duke derguar mesazhe myself gra te tjera apo edhe duke me mashtruar, une nuk kam guximin ta ballafaqoj ate me te. Jam shume frikacak shume we mallkuar nga frika se mos elizabeth humbas, aq tmerresisht, tmerresisht i frikesuar.

Elizabeth falenderova shoqen go out per sinqeritetin e saj. Ajo nuk kishte pse te me tregonte per kete. Shume pastaj pergjigjen me personally mohim dhe e akuzojne “vjedhesin” se deshiron te fitoje nje avantazh prej tij. Por ajo thjesht donte te ishte elizabeth sinqerte. Pervec kesaj, nuk manage te kishte ndryshuar faktin qe ai eshte regjistruar atje.

Pse shoku i am eshte we regjistruar ne Tinder?

Kam kaq shume pyetje. Pse a great eshte shoku i’m i identifikuar ne Tinder? A good eshte aq naiv dhe budalla sa te mendoje se nuk create te zbulohet nga dikush qe na njeh te dyve?! Cfare kerkon ai atje? A great eshte tashme nje mashtrim qe ai eshte regjistruar atje, edhe nese mund te mos me kete mashtruar dhe te jete bere we pabese? Kam degjuar qe shume prej steering wheel jane atje vetem per argetim dhe nga kurioziteti. Por ai ka kaq shume miq! Burra dhe gra! Ai kurre nuk i ka fshehur nga une, madje shumicen elizabeth njoh shume mire dhe jam miq me disa prej controls vete.

Per mua eshte nje arsye per ndarje kur ai fle me personally dike tjeter. Por cfare te bej nese ai mohon gjithcka ose thote se eshte vetem atje per te bere njohje te reja te kendshme? Pse nuk me tha vetem paraprakisht? Cfare te bej nese ai nxehet dhe me akuzon per xhelozi dhe ndjekje? Miqte e mi thone se ekziston vetem nje rruge. Perballuni me personally te. Zbuloni pse miku im eshte ne Tinder dhe me jamais jini konsistent. Keni te drejte. Por une jam aq age frikesuar, sa mendova se ai ishte dashuria ime age madhe. Piktura eshte care.

Deshironi te na tregoni per pervojat tuaja? Ne elizabeth presim ate dhe mbase botojme me tej historine tuaj te dashurise. Ketu mund te na dergoni historine tuaj te dashurise.

發佈留言

發佈留言必須填寫的電子郵件地址不會公開。 必填欄位標示為 *